Coach4Coach

אא

   

אימון אישי

 יוסי עינב, Upgrade Solution, סמנכ"ל תפעול
בארגון בו עבדתי ערב תחילת האימון וגם לאחריו הרגשתי שאין "ניצול" טוב של יכולותיי מחד וכי לפחות בהרגשה, הערכתי את עצמי אינה תואמת להערכת מקום העבודה אותי.
פניתי אליך לאימון עקב היכרות מוקדמת וכימיה טובה שיש לנו. עברנו שלבי אימון מובנים תוך כניסה לפינות "חשוכות" והארתן. בשורה התחתונה למדתי להבחין איפה אני עומד ובעיקר מה ציפיותיי מעצמי ומה עליי לעשות לשם כך.

בתום חיפוש של מספר שנים מצאתי חברה לפי "מידותיי" ומזה 4 שנים אני מאושר במקומי.
אתה העברת אותי את כל התהליך בחכמה וברגישות רבים. בעקבות האימון שלי הפכתי להיות "גרופי" של השיטה ובמיוחד באימון של אחד על אחד.
אני ממליץ על הנושא בעיקר לחבריי הטובים.

 

אסף פלג, IT manager, פלזית 2001

הנושא עליו עבדנו היה בתחום ההעצמה האישית שלי. יחסית למצב בהתחלה, בתום האימון הרגשתי שאני ממוקד יותר בכיוון אליו אני שואף להתפתח. העבודה איתך הייתה עבורי מאתגרת, במובן של מבט מבחוץ אל תוך עצמי והתמודדות עם מעצורים. 
תרומתך היתה מכוונת, ללא פשרות, אל ההוויה שלי. אילו נשאלתי על ידי חבר, הייתי ממליץ על התהליך בעיקר בגלל יכולת ההקשבה שלך, המבט הרחב, האמפטיה וכושר ההכוונה. 

בני ה., מנהל פרוייקטים, מפעל אלקטרוניקה

המטרות שלי בתחילת האימון היו בחלקן מוגדרות בפירוש ואחרות שלא ידעתי להגדירן חד משמעית. ידעתי שאני קצת תקוע עם עצמי ולא יודע לשנות בעצמי והבנתי שבעזרה-תמיכה של מישהו נוסף אוכל להגדיר ולבצע שינויים. לכן, מטרה ראשונה הייתה להגדיר את השיפורים-שינויים שאני רוצה לממש. מטרות נוספות שהגדרתי לעצמי מראש: שיפור תקשורת בין אישית עם עמיתי והסביבה בכלל, ניהול נכון של הזמן.
בגדול, המטרות הנ"ל מומשו, ועוד.
השגתי הבנה ושליטה בתכונה דומיננטית שלי, חתירה לשלמות (פרפקציוניזם), בעיקר הכרה בקשיים / מגבלות שלי, הן כלפי עצמי והן כלפי סביבתי, שמקורן בתכונה זו. במילים שאתה לימדת אותי: עברתי להכיר ולקבל את המושג "טוב דיו".
עברתי "פאזה" מבחינת השליטה בפעילות שלי ובהתאם במצב הרוח שלי. לפני כן הייתי במקום פסיבי: הרצונות וההרגשות שלי היו בסדר עדיפות שני. נתתי למציאות לנהל אותי ולמצב רוחי להיות תוצאה של מה שקורה.
הצלחתי לעבור לנהל את עצמי בעיקר בהכרה ובקבלה של עצמי כגורם קובע.
משפטים שלא אמרתי בקול רם אפילו ולא היו שיקול אצלי קיבלו לגיטימיות: "אני רוצה"; "בחירה בין אלטרנטיבות צריכה להיות גם לפי הרצון האישי שלי" וכדומה.
כמו כן ובהתאם, למדתי שההרגשה/מצב הרוח שלי אינן תוצאה אלא בהחלט גם החלטה ושאפשר להחליט שלמרות קשיים ובעיות שהורידו לי עד כה את האף לרצפה, אני אחייך. בעצם גיליתי יכולת להפריד או לחצוץ בין האירועים לבין ההרגשה האישית, שעד היום השפיעה עלי 24 שעות. למדתי להגיע הביתה עם מצב רוח טוב למרות יום נאחס שהיה בעבודה וכן להתחיל את היום שאחריו במגמה חיובית.
למדתי גם שנכון לחשוב על עצמי ולגיטימי לפעול לפי זה. למשל, למדתי להגיד לעצמי בסוף שבוע  שגם אם יש המון בעיות והרבה דברים דחופים, שזה סוף השבוע ונכון שאנוח באמת מעבודה. אני גם חשוב.
תובנות שיש לי מהאימון הן שהאימון עזר לי להציף ולהגדיר עניינים שרציתי לשנות/לשפר ובהמשך כמובן לטפל בהם, הן באופן מידי-ספציפי לזמן האימון ובד בבד העלה אותי על הדרך הנכונה ונתן לי כלים להמשיך בתהליך בעצמי. אתה המאמן סייעת לי להוציא מעצמי יכולות שהיו בי ולא ידעתי לממשן, הן ביכולת להגדיר חוזקות ולהשתמש בהן וכן להישיר מבט לחולשות ולהתמודד איתן. וגם בהמשך, במציאת הדרך המיטבית להתגבר על קשיים ולשנות בהתאם ליכולתי ולדרך המתאימה לי ביותר.
בזאת שהתהליך היה שלי ובוצע על ידי, התהליך חיזק לי את הבטחון ביכולתי להתגבר על קשיים ויותר מזה סייע לי לקבל את עצמי כולל החולשות – בעיקר ע"י הקטנת הביקורת העצמית שלי במובן השלילי המגביל.
התחזקו אצלי מה שאתה קראת "שרירים": שריר תשומת הלב לרגשות של אנשים הסובבים אותי, שריר ההקשבה הסובלנות והסבלנות לדעות שונות משלי, שריר ההקשבה והקניית החשיבות לרצונות ולהרגשות האישיים שלי ואחרון חביב, שריר הגבלת הפרפקציוניזם. אני מתנהג היום באופן שונה: פחות לחוץ, יותר נחמד לסביבתי, יותר מקשיב.
היתה לי תקשורת טובה איתך כמאמן, אמון מלא, הרגשה שאני בלבד נמצא במרכז העיסוק. התהליך היה מצוין. המשך בדרך זו, היא מצוינת. לכל אורך הדרך קיבלתי ממך הרגשה שאני המתאמן החשוב ביותר שלך ואתה 100% עבורי הן בפגישות והן ביניהן. זה מיוחד ולהבנתי נדיר.
תודה רבה מעומק הלב. 
 
א.כ., כוריאוגרף ומפיק
 נשאלתי אם קיים דמיון בין הציפיות שהיו לי בהתחלה, לבין תוצאות האימון. האמת היא שכשעוברים תהליך, ואתה נמצא בתוכו אז הציפיות של לפני לא תמיד תואמות בדיוק למסלול שאתה עובר בתוך התהליך.
הרבה פעמים ציפיתי לתוצאות יותר משמעותיות, רציתי לתפקד בשטח יותר טוב, להיות מנהל יותר טוב, ולדעת לקבל החלטות יותר משמעותיות. השינויים ברמת התפקוד שלי הם לא כאלה גדולים, עדיין אני נמצא בקונפליקטים ולא תמיד יודע לפתור אותם באופן מיידי.
ברמת ההצלחות ללא ספק שהצלחתי להגשים את עצמי, אך זו רק תחילת הדרך, אני תמיד מצפה לרף הצלחות יותר גבוה ולהפקות יותר טובות.
מה בכל זאת השגתי?  הגשמה עצמית ברמת ההצלחות, כלים לתפקוד ברמת הניהול וארגון יותר טוב, קבלת הכרה ופרסום במדיה יצירת שיתופי פעולה עם אנשים מוכרים בתחום.
רכשתי מיומנויות לניהול תהליך קבלת החלטות, כישורי ארגון וניהול, זוויות ראייה חדשות, התמודדות עם קשיים ויכולת מציאת חלופות.
שלבי האימון המשמעותיים ביותר עבורי היו בדיקת המצב האישי ותרגילים לבדיקת היחס שלי למעגלי החיים הקרובים יותר והרחוקים יותר. שלב זה היה חשוב לי מאוד משום שאני מאמין שהכל בא מהבסיס וכשטוב לך בבית, עם הבן זוג ועם המשפחה יהיה לך טוב בשאר מעגלי החיים.
השלב השני שהיה לי חשוב היה תהליך הלמידה וההתמודדות עם תהליכי עבודה ויישום.  הצלחתי להבין איך להפעיל דברים ובכלל כיצד דברים אומרים לעבוד.
השלב האחרון הוא בניית החזון. היה חשוב לי מאוד לבנות חזון לעצמי ולדעת כי יש לי מטרות מאוד חשובות, אפשר להבין שעשיתי שינוי משמעותי לגבי ההצלחות בקריירה ולגבי החיים האישיים שלי ולגבי ההחלטות שלי בחיים.
אמון ופתיחות היו מילות המפתח ביני לבין שלמה. משם התבססה מערכת יחסים מעניינת בין מאמן ומתאמן. זה פתח בפני ערוץ להכיר וללמוד מאדם שהוא בעל ניסיון, עם הבנה מאוד רגישה באנשים יוצרים ובעלי מקצוע בתחום האומנות והיצירה. הייתה לי את האפשרות להביע את עצמי ולומר את כל מה שיש לי. להתייעץ ולהיעזר בכל רמה, גם בימים טובים וגם בימים פחות טובים. לא חששתי להתייעץ. גם אם אילו דברים מאוד אישיים. שלמה נתן לי הרבה מעבר לחופש המחשבה שלי, הוא חידד גם את קצה המחשבה והעניק לי אפשרויות מחשבה נוספות, ודחוף אותי למקומות שבהם אצליח יותר ואגשים את עצמי יותר.
שלמה, אני מודה כל יום על זה שקיבלתי אותך! זו אחת המתנות החשובות שקיבלתי בחיים. תודה.
 

אילן ד., סמנכ"ל כספים ובוגר קורס מאמנים
הגעתי לאימון איתך יותר כמסגרת לימודים של השלמת ההכשרה  מהאימון הארגוני לאימון האישי (ובגדול למעשה ללא ציפיות ואם היו כאלה חשבתי שההתמקדות בגלל המצב העכשוי של סיום קריירה אחרי 18 שנה ועמידה בפני קריירה חדשה נושא זה יעמוד בפוקוס האימון) אך אם התקדמות האימון התברר לי יותר ויותר שהנושא האישי משפחתי מעסיק/חשוב לי יותר (לא שלא ידעתי קודם) לעבוד עליו במסגרת אימון היות ושם המקום שהייתי הכי מעוניין להגיע לתוצאות טובות יותר והיה קשה לי יותר להתמודד איתו ללא הכלים והמסגרת של האימון.

התוצאות שהושגו היתה תוכנית  עבודה ומסגרת מצוינת לתחושתי לנהל ולהגיע לשביעות  רצון בנושא שטופל. הגעתי למסקנה מאוד נחרצת ולא במובן של סיסמא/קלישאה ש"כל מה שאתה מעוניין לשפר אתה צריך לנהל וגם שכמעט כל דבר שתנהל תגיע לשיפור"!!!
קצב האימון היה בסדר גמור ולחברים שלי מאד אמליץ.  
היה נפלא, מבחינתי נתקבלו תוצרים טובים מאוד!(למרות שאני חייב לציין הייתי די סקפטי בעניין, גם ביכולת שלי להיפתח ולדון בחיי האישיים וגם בהשגת איזושהי פריצת דרך וכל זאת בגלל הסמיכות ללימודי האימון היות ולמעשה ברמה כזאת או אחרת עברתי איזשהו תהליך עצמי עם הלימודים עצמם) !
תודה רבה!!
 
רותי רייס, מנהלת אבטחת איכות בחברת תרופות, ירושלים 
הנושא עליו עבדנו היה חיפוש עבודה ויצירת קריירה יציבה מקדמת ומאתגרת. בתום האימון הרגשתי שאני יכולה לסמוך על עצמי, יש לי מה להציע למקום עבודה חדש, ומי שיבחר בי יקבל ממני את מה שהוא מצפה לקבל.
העבודה איתך היתה עבורי קודם כל עבודה קשה. שינוי בדפוס החשיבה על הדימוי העצמי שלי, על היכולות שלי, ועל האופן בו עלי להציג את עצמי  על מנת לקבל את מה שאני ראויה ומתאימה לו. תרומתך היתה בעיקרב עזרה רבה לעיצוב הדימוי העצמי שלי, האמון שלי בעצמי, הצגת היכולות, בנית תוכנית פעולה של חיפוש עבודה והתמודדות עם מאמץ החיפוש.
אילו נשאלתי על ידי חבר, הייתי ממליץ על העבודה איתך בעיקר בגלל שלא חדלת להאמין ביכולות שלי, נטעת בי אמון בתהליך באתגר וביכולת ההתמודדות שלי. עודדת אותי במקומות שהיה קשה, והיה קשה, בנית ביחד איתי מסלול ההולם את היכולות שלי, נתוני האישיים, ובכך הקטין את המגבלות למינימום והרחיב את גבול היתרונות שלי למקסימום.
 
חלי ע. כרמיאל
שלמה שלומות 

היתה לי חוויה מאד מיוחדת לעבור תהליך של קואוצ'ינג איתך בתקופה כל כך משמעותית וקשה בחיי. היו רגעים שרציתי להפסיק, לוותר – ואני עם הביקורת הגבוהה שלי – חשבתי ש"השפה" אינה מובנת לי. 
המפגש הזה איתך שיקף לי קודם כל את משאביי- כוחותיי, שבמיוחד ברגעים הקשים שלי לא תמיד אני מתבוננת ורואה אותם. ושהאמונות והדפוסים הישנים שלי, לעיתים תוקעים אותי בהתקדמות.
וכך אני, אדם כל כך רגשי, יצרי וחסר תכנון, ישבתי ולא ויתרת לי לעשות ולהשתמש בכלים החדשים שנתת, לפעמים היו מעצבנים אך הובילו אותי למקום של סדר וארגון והסתכלות על הדברים שלי בצורה יותר אובייקטיבית וקונקרטית. זה עזר לי "להיחלץ" מסערת הרגשות שאני כל כך רגילה להיות שם בחיי ובאמת לנתח דברים בצורה הגיונית ומעשית.
אפשר לומר שלמדתי איך להסתכל על הדברים בצורה יותר בוגרת ועם שליטה עצמית ולכוון לעצמי מטרות ספציפיות להשגה. להבין באמת מה אני רוצה ומה האפשרויות (ויש כאלה רבות – מעבר לדפוסים ולדרכים המוכרות) לפתירת בעיות והגעה אל המטרה (ובגדול, אל החזון שלעיתים נראה בלתי מושג בחיים הגועשים).

אימנת אותי והלכת איתי ובקצב שלי, לעיתים בלבלתי גם את עצמי (לא רק אותך), אך מתוך המקום הזה לימדת אותי הסתכלות בוגרת יותר על הבעיות וכך יכולתי לפתור אותן בחלקן (וחלק נפתרו מעצמם .. כפי שאמרת - כשמתמקדים בבעיה משמעותית, האחרות גם נפתרות).

רציתי לומר לך תודה רבה על הכל. אני מאחלת לך דרך צלחה בדרכך כמאמן, ואני בטוחה שדרכך תיצלח...

ת.כ., מנהלת רכש בארגון מוניציפלי

למדתי על עצמי יותר. 4 ההסכמות מופנמות אצלי מיום ליום. אני מחבבת את עצמי יותר. השקפת העולם שלי וזוית הראיה שלי השתנתה: יותר חברותית, פחות ביקורתית, משתדלת לראות את הצדדים החיובים של האנשים הסובבים אותי. 
הנושא של ביני לבין עצמי התפתח משמעותית והקירבה  ואנשים וחברים השתנה. הבנתי שיחסים עם אנשים בעיקר השתנו , ברגע שאני השתנתי והתחלתי לראות אותם באור חיובי וטוב.
עדיין לא הצלחתי להתגבר על פחד הקהל שלי. זה בהחלט מציק ומפריע. התובנה העיקרית כפי שציינתי הן "4 ההסכמות" שאימצתי:
לשמור על טוהר המילה – גם כלפי עצמי ובעיקר,
לא לקחת שום דבר אישי (אני מזכירה לעצמי כל הזמן).
לא להניח הנחות- מאד חשוב.
תמיד לעשות כמיטב יכולתי.
לקחתי מהאימון את האמונה ביכולת להשתנות, לאהוב את עצמי, כח רצון ויכולת ללמוד מאחרים.
למדתי להעריך את עצמי כאדם וכמנהלת ולהקרין לסביבה שאני מנהלת את הזמן באופן יעיל. עניינית. מכבדת ומעריכה את עצמי ואת היכולות שלי ובעקבות כך אנשים מעריכים אותי יותר ומכבדים אותי יותר.
בסביבת העבודה שלי אני משתדלת לקחת לעצמי שעה ביום ולא לקבל שיחות טלפון, לא להפגש עם אנשים. לשבת במשרד סגור ולהספיק עבודת ניירת חשובה.
לאחר שקיבלתי את טופסי המשוב וראיתי את ההערכה של החברים והעמיתים שלי כלפי ואת הכנות שלהם ביחס לדברים שברצונם שאשפר, השתנתה צורת החשיבה שלי כלפי עצמי. התחלתי בפעם הראשונה להעריך את עצמי ולראות את היכולות שלי כפי שהם רואים. וגם את הערכתי אליהם: שאנשים שיש לי חילוקי דעות איתם בנושאים עניינים בעבודה אינם "אוייבים" או עוינים אלא גם יודעים לפרגן.
צורת החשיבה שלי השתנתה באופן קיצוני על עצמי ועל אנשים באופן כללי לאופן מאד חיובי.
נהניתי מאד מהמפגשים שהיו בינינו. לא ויתרת לי . דרשת עבודה ממני. היית חזק  איתי ולדעתי זאת הסיבה שגם הצלחת לגרום לי להשתנות. יש לך ידע רב בכל תחום ותחום וספגתי ממך הרבה מאד.
לדעתי אתה מאמן מעולה. תודה רבה!
 
דורי ג. , ישוב קהילתי בעמק יזרעאל
שלום שלמה.
כשאני בא לסכם את התקופה המשותפת שלנו, לבדוק מה השגתי, אז בניתי תכנית פרויקט לצורך המטרה אשר בגללה באתי לאימון.  הפרויקט עדיין נמשך ואני מאמין בסיומו הטוב. רציתי להשיג באימון את סיום הפרויקט, מציאת עבודה, וזה טרם השגתי. אני מתכוון להמשיך בפרויקט עד סיומו המוצלח, תוך כדי פיתוחו והבאת רעיונות חדשים לתוכו.
התוודעתי במהלך האימון לצדדים שונים שלי (שחשבתי שהם חלשים) כגון: העזה, פתיחות, אי ביישנות, פעלתנות, קביעת יעדים לעצמי ועמידה בהם, אפשרות להקשיב ולהתרכז, בטחון עצמי.
אני מתנהג היום שונה: פתוח יותר, עושה ופעיל יותר, במקום לחשוש ולתרץ את האי עשייה אני מחליט ועושה  ומעיז יותר.
מה עבד באימון? הקשבה, מיקוד הנושא, הפתיחות שלי, המטלות שלקחתי על עצמי ( רוב הזמן עבד), הקשר והתקשורת איתך. כללית אני רואה בכך מאמן טוב מאד שמציב מטרה וחותרים אליה ביחד, ולא מתפזרים לדברים אחרים. ממוקד ולעניין.
עברתי חוויה טובה ביותר באימון עמך, נהניתי  רוב הזמן והיה לטעמי מוצלח ביותר. אשמח לשמור על קשר ולהיעזר בך בעתיד.
 
 
י.א., ישוב בעמק יזרעאל
 
שלמה שלום,
לקח לי קצת זמן להיענות לפנייתך.
הנושא שהגדרנו בתחילת הדרך היה הצורך שלי להתמודד עם הליך פרישה מהעבודה עם מעסיק/שותף. במהלך הפגישות התברר לי שהבעיות איתן אני מתמודד רבות יותר ואישיות יותר והן אלה שפתרונן חשוב ודחוף יותר.
העבודה איתך תרמה לי רבות ביכולת לזהות את בעיותיי ולהבין את הקשיים שאיתם אני מתמודד.
התהליך היה בשבילי חוויה, לא תמיד קלה אך פותחת כיווני מחשבה ויכולות הבנה.
 
דליה ה., תל-אביב

לא שכחתי אותך....נהפוך הוא - אני חיה בתקופה מאוד מיוחדת בחיי - אולי תחילת עידן חדש אולי אני עוברת מטמורפוזה...
ואין יום שאינני חושבת עליך ותרומתך הגדולה לדרך בה אני מתנהלת ומנווטת בים הסוער כל כך.
מקווה להתראות בעתיד
תודה ...תודה...

פרטים נוספים

לראש הדף